خانه / اخبار / انتشار کتاب “دا ” در قلب آمریکا

انتشار کتاب “دا ” در قلب آمریکا

به گزارش سایت هیئت فاطمیون پیشوا به نقل از خبرگزاری تسنیم فهیمه محمدسمسار، مسئول دفتر ترجمه حوزه هنری، با اشاره به اتمام مراحل اولیه انتشار کتاب «دا» در آمریکا گفت: ترجمه این اثر چندی پیش توسط پال اسپراکمن به زبان انگلیسی به اتمام رسید. مترجم حدود چهار سال زمان برای برگردان این اثر وقت صرف کرد تا سرانجام پرفروش‌ترین اثر دفاع مقدس در قالب خاطرات به این زبان برگردانده شده است.

اخبار انتشار کتاب "دا " در قلب آمریکا

اخبار انتشار کتاب “دا ” در قلب آمریکا

وی ادامه داد: مترجم بعد از ترجمه مذاکره با چند ناشر را آغاز کرد و در نهایت به این نتیجه رسیده است که این اثر توسط انتشارات مزدا به چاپ برسد. بنا بر گفته ناشر پیش‌بینی می‌شود که این کتاب تا پایان شهریور ماه سال جاری توسط همین انتشارات در آمریکا چاپ و سپس توزیع شود. این اثر قرار است با عنوان  “One Woman’s War” و با عنوان فرعی «دا» به چاپ برسد.

مسئول دفتر ترجمه حوزه هنری یادآور شد: پیش از این قرار بود مترجم در بیست و هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران حضور داشته باشد، اما به‌دلایلی این سفر به تعویق افتاد. پس از انتشار کتاب که گمان نمی‌کنم بیش از این به طول انجامد، تعدادی از مجلدات آن نیز توسط انتشارات سوره مهر خریداری و در کشور توزیع خواهد شد.

کتاب «دا»، خاطرات سیده زهرا حسینی که به‌قلم سیده اعظم حسینی نوشته شده است، از سال 88 تاکنون توسط پال اسپراکمن در دست ترجمه بود. اسپراکمن ترجمه چند کتاب دیگر در حوزه دفاع مقدس مانند «سفر به گرای 270 درجه» و «اسماعیل» را به‌عهده داشته است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*