خانه / مداحان / حاج منصور ارضی / حاج منصور ارضی | دانلود مراسم، متن سخنرانی و اشعار شب سی ام ماه مبارک رمضان 1394

حاج منصور ارضی | دانلود مراسم، متن سخنرانی و اشعار شب سی ام ماه مبارک رمضان 1394

بسم الله الرحمن الرحیم

حاج منصور ارضی | دانلود مراسم، متن سخنرانی و اشعار شب سی ام ماه مبارک رمضان 1394شب سی ام ماه مبارک رمضان 1394

مسجد ارک تهران

دانلود مراسم انتهای متن سخنرانی و اشعار

اَعُوذُ بِاللّهِ منَ الشّیطانِ الرَّجیم بِسْمِ ٱللّٰهِ ٱلرَّحْمٰنِ ٱلرَّحِیمِ الْحَمْدُ للّهِ رَبِّ الْعَالَمِینَ اَلْحَمْدُ لِلّهِ بِجَمیعِ مَحامِدِهِ کُلِّهَا عَلی جَمیعِ نِعَمِهِ کُلِّها
تشکر و قدردانی
من از همه دوستانی که زحمت کشیدند در این سی شب تشکر می‌کنم و از همه عزیزان به خاطر کم و کاستی ها عذرخواهی می‌کنم. هرشب جملاتی گفتیم برای بیداری و تنبیه نفس گفتیم. از همه‌ی زحمت کشان مخصوصا بچه‌های نیروهای انتظامی، آتش نشانی، صوت و تصویر و خادم هایی که اینجا حدود صد نفر شب‌ها مثل خانه‌های خودشان جلسه را آماده می‌کردند تشکر می‌کنم. هرچه بود تمام شد.
اگر می‌خواهید این حال ماه رمضان درونتان بماند، نباید از دعا فاصله بگیرید.
صباح و مساء یک سری دعا دارد که هرکدام یک حال شیطانی را دفع می‌کند، مثل “بِسْمِ اللهِ الَّذِی لاَ یَضُرُّ مَعَ اسْمِهِ شَیْءٌ فِی الأَرْضِ وَلاَ فِی السَّمَاءِ وَهُوَ السَّمِیْعُ الْعَلِیْم” اگر سه مرتبه خوانده شود صبح و شب خیلی اثرگذار است. یک سری از ادعیه است که هم باید صبح خوانده شود و هم شب و بعضی‌ها فقط برای صبح است و  یک سری دعا برای غروب است. چرا اینها را عرض می‌کنم؟ اگر می‌خواهید این حال ماه رمضان درونتان بماند نباید از دعا فاصله بگیرید. دعای دفع شیاطین ما زیاد داریم، دعایی داریم که می‌گوید “اَللّهُمَّ اِنَّ اِبْلیسَ عَبْدٌ مِنْ عَبیدِکَ” او می‌تواند ما را ببیند ولی ما نمی‌توانیم او را ببینیم. به خدا می‌گویی تو همه را می‌بینی، اراده‌ی سو دارد به ما تو دفعش کن. مثل دعای کمیل “وَ مَنْ أَرَادَنِی بِسُوءٍ فَأَرِدْهُ” . وقتی که ابتدای صبح این ادعیه را می‌خوانی و بعد از منزل خارج می‌شوی، خداوند برای تو محیا می‌کند حالی را که دیگران ندارند. الان بعضی‌ها می‌گویند سی شب مناجات؟ مگر می‌شود؟ سی شب مناجات واقعا توفیقی بوده که خدا به شما عطا کرده، شما مناجات راغبین را بخوانید، یک چیزهایی می‌گوید اصلا ما نمی‌فهمیم. امام چهارم علیه السلام یک چیزهایی درخواست می‌کند، منتها مردش را می‌خواهد، عاشقش را می‌خواهد عشق بازی می‌خواهد.
این ماه رمضان تا ماه رمضان بعدی مرا حفظ کن چون این ماه رمضان تمام شد.
اگر نمی‌توانید قبل از نماز صبح بیدار شوید، همان موقع که می‌خواهید بخوابید به ساعت شرعی اکثرا بیدارید، این یازده رکعت نماز را فقط ادا کنید. همه‌ی اینها متصل به ماه مبارک رمضان است. آنهایی هم که می‌خواهید حال زیارت داشته باشید هیچ روزی را بدون زیارت امین الله و زیارت امام زمان علیه السلام نگذرانید. حداقل زیارات اهل بیت علیهم السلام که هرروز متعلق به یک بزرگواری است را بخوانید. این توجه جزء اتصالات به ماه رمضان است. در دعای وداع که خواندیم می‌گوید این ماه رمضان تا ماه رمضان بعدی مرا حفظ کن چون این ماه رمضان تمام شد، این ماه رمضان دیگر تکرار نمی‌شود تا قیامت. مثل ملائکه ای که در شبانه روز می‌آیند خدمت شما از طرف خدا، این ملائک برای امروز هستند دیگر می‌روند تا قیامت. اگر خدا اجازه دهند می‌آیند شهادت می‌دهند، “الَّذِینَ وَکَّلْتَهُمْ بِحِفْظِ مَا یَکُونُ مِنِّی” . پس هر روز توجه کنید که این اتصالات قطع نشود و مواظبت کنید. بعضی‌ها هم که در وادیش قرار می‌گیرند، بدون جامعه کبیره که حدود بیست و پنچ دقیقه طول می‌کشد از خانه بیرون نمی‌روند، هرچه زحمت بیشتر بکشی بیشتر پاداش می‌دهند. شما هر وقت برای نماز شب بیدار شدید چه یک رکعت چه یازده رکعت آن دعای “إِلَهِی تَعَرَّضَ لَکَ فِی هَذَا اللَّیْلِ المُتَعَرَّضُوْن” این را که برای دعای نیمه‌ی شعبان است حتما بخوانید.
تا یک گناهی مرتکب می‌شوی سریع استغفار کن، بگو خدایا به خاطر ماه رمضانت مرا ببخش.
تو جوایزی داری و این جوایز را به هرکسی تو بخواهی عطا می‌کنی، چرا من این جایزه را نگیرم؟ “إِلَهِی تَعَرَّضَ لَکَ فِی هَذَا اللَّیْلِ المُتَعَرَّضُوْن” من آمده ام خودم را به خدا عرضه کنم، در این سی شب تو این کار را کردی منتها این زیبایی که به دست آوردی را دیگر خراب نکن. “وَ لَکَ فِی هَذَا اللَّیْلِ نَفَحَاتٌ وَ جَوَائِز، وَ عطَایَا وَ مَوَاهِب” چهار چیز از چهار ناحیه مختلف از طرف خدا برای این بنده ای که رفته در خانه اش وجود دارد، ان شاءالله این زیبایی را از دست ندهید. یک وقتی گناهی سرمی‌زند سریع استغفار کن، بگو خدایا به خاطر ماه رمضانت مرا ببخش. شب جمعه هرکجا بودی خودت را به خدا متصل کن حتی در خانه هم باشی می‌توانی. دلم می‌خواهد همه‌ی شما این زیبایی که خدا عطا کرده را از دست ندهید، از فردا غروب که شیطان آزاد می‌شود قسم یاد می‌کند هرچه زحمت کشیده ای من بهم می‌زنم. دقت کنید شیاطینی که در زنجیز هستند جنی هستند ولی واقعا شیاطینی ما داریم که از انس هستند، سمتت می‌آید با یک غیبت و تهمت و مسخره بازی تو را در یک وادی شیطانی قرار می‌دهد و می‌رود. در دعای برای چشم زخم است، آنجا می‌گوید “اللَّهُمَّ یَا ذَا السُّلْطَانِ الْعَظِیمِ وَ الْمَنِ‏ الْقَدِیمِ‏ وَ الْوَجْهِ‏ الْکَرِیمِ‏ یَا ذَا الْکَلِمَاتِ التَّامَّاتِ وَ الدَّعَوَاتِ الْمُسْتَجَابَاتِ عَافِ مِنْ أَنْفُسِ الْجِنِّ وَ أَعْیُنِ الْإِنْسِ” مثلا بعضی یک چیزی که چشمشان را می‌گیرد نمی‌گویند ماشاءالله آنقدر بد ذاتند، اگر چیزی به نظرت آمد ماشاءالله را بگو. چرا می‌گویند اول صبح قبل از این که از خانه بیرون بیایی سه بار بگو “ماشاالله لاقوه الابالله العلی العظیم” ؟ حصارها دورت را می‌گیرد نمی‌تواند به تو ضرری برساند، شاید متوجه نشویم ولی وقتی می‌خوانی اثر می‌گذارد. ان شاءالله که خدا مددتان کند.
اشعار مناجاتی حاج منصور ارضی در ابتدای جلسه
کردند سفره را جمع، پس سفره دارِ من کو؟
من دیرآمدم رفت، چشم انتظار من کو؟
 
گیرم مرا ببخشد، شرمندگی من چی
با آن همه معاصی، برشانه بار من کو؟
من قهر کردم اول، زود آمد آشتی کرد
آنکه مرا بغل کرد آن یار، یارِ من کو؟
یک عمر عاشقم بود، من کورِ کور بودم
آنکه گره نینداخت جایی به کار من کو؟
او کرده سر به راهم، او کرده سر به زیرم
کو شاخ و شانه هایم؟ داد و هوارِ من کو؟
گفتند بسته شد در، لطفاً غریبه بیرون
ای آشنــــا بفرما، پای فرار من کو؟
گر چه گناهکارم اما گنـــــاه دارم
جز او کسی ندارم، دار و ندار من کو؟
آتش گرفته جانم چون تشنه‌ی حسینم
آن کس که سی شب افطار، آمد کنارمن کو؟
چشم انتظار حیدر در وادی السلامم
من حاضرم بمیرم لحظه شمار من کو؟
دور و برِ کریمان، بودن خودش بهشت است
از فاطمه بپرسید، سهم انار من کو؟
مابین کوچه پیچید چادر میان پایش
رویش نشد بپرسد، پس گوشوار من کو؟

اللهم عجل لولیک الفرج

هیئت فاطمیون پیشوا

www.Fatemiun-Pishva.ir

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.قسمت های علامت گذاری شده الزامی هستند . *

*